پارس دارو تا سال 1400 در بین ده الگوی برتر داروسازی کشور قرار خواهد گرفت
۱۳۹۶/۰۶/۰۱

پارس دارو تا سال 1400 در بین ده الگوی برتر داروسازی کشور قرار خواهد گرفت

به گزارش امور رسانه ای تی پی کو؛ دکتر مهران براهیمی مدیرعامل شرکت پارس دارو از گروه دارویی تامین TPICO در نشستی رسانه ای که همزمان با روز پزشک و در محل سالن اجتماعات این شرکت برگزار می شد گفت: ابتدا شایسته است تا این روز عزیز را به همه همکاران گرامی پزشکان و داروسازان تبریک بگویم.

دکتر براهیمی سپس با اشاره به دغدغه های حاکم در پارس دارو افزود: ذینفعان مجموعه ما فقط مختص به جامعه داروسازی، پزشکی و یا اقتصادی نمی‌شود، بلکه ما تمامی جامعه و مردم را ذینفعان مجموعه خود می‌دانیم.

وی با برشمردن اهمیت صنعت داروسازی در جهان، تاکید کرد: صنعت دارو در جهان اهمیتی ویژه‌ از دو بعد اقتصادی و سلامت دارد و در واقع می توان گفت که داروسازی یک صنعت استراتژیک است؛ و تمامی کشورهایی که صاحب این صنعت هستند، طراحی‌ها و برنامه‌ریزی هایی دقیق و مدون برای آینده این صنعت دارند. ایران ما نیز با وجود موانعی بزرگ چون جنگ هشت ساله و تحریم‌ها، مسیرهایی پیچیده، سخت و صعب را در صنعت دارو طی کرده و با سربلندی و گذر از این موانع، توانسته نیازهای جامعه را تأمین کند، تا جایی که در حال حاضر حدود 97 درصد مصرف دارویی کشور در داخل تأمین می‌شود، که باید گفت واقعاً دستاوردی ارزشمند‌ست.

مدیرعامل شرکت پارس دارو در ادامه با اشاره به تاریخچه‌ای از این شرکت، افزود: قدمت صنعت دارو در ایران حدود هفتاد سال است و شرکت پارس دارو در سال 1339 تحت عنوان شرکت "بایر فارما ایران" توسط شرکت بایر آ.گ (BAYER A.G) آلمان تأسیس و به بهره برداری رسید و پس از پیروزی انقلاب، با عنوان «پارس دارو» به فعالیت هایش ادامه داد.

او گفت: درست است که تاریخچه ما، تاریخچه ای ارزشمند و قابل اتکا‌ست، اما یک واقعیت را نباید کتمان کرد که مجموعه ما نیازمند نوسازی و به­سازی‌ زیرساخت‌های تولیدست و قصد داریم در این راه گام هایی بلند برداریم.

این عضو انجمن داروسازان با اشاره به این نکته که قیمت دارو در ایران واقعی نیست، بر اجرای طرح تحول نظام سلامت به عنوان دستاورد ارزشمند دولت یازدهم تاکید کرد و افزود: صنعت داروسازی برای ادامه حیات نیاز به توجه و حمایت هایی جدی دارد و باید که در دولت دوازدهم حمایت از شرکت‌های داروسازی بهبود یابد. طرح تحول نظام سلامت، طرحی بسیار بزرگ و ارزشمند بود، اما معایبی هم داشت که به آن توجهی نشد! از جمله اینکه صنعت داروسازی را با آسیب هایی همراه کرد و حالا امیدواریم با انتخاب مجدد دکتر هاشمی به عنوان وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ که جا دارد به هر دو تبریک بگویم؛ معضلات طرح تحول نظام سلامت، هم در زمینه اقتصادی و هم در زمینه بهسازی‌ها و نوسازی‌های تولید، برطرف شود و این دو بزرگوار موانع را از پیش پای توسعه صنعت داروی کشور بردارند.

دکتر براهیمی تصریح کرد: البته بار قیمت دارو نباید بر روی دوش مردم سنگینی کند و بر اساس قانون اساسی، مسئولیت هزینه‌ها بر عهده دولت است و با برنامه‌ریزی بیمه‌ها، دولت باید بتواند با رفع کاستی ها، در جهت بهبود کیفیت، تحقیق و توسعه صنعت دارو گام هایی سازنده و موثر بردارد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که به داروی ایرانی چه نمره‌ای می‌دهید، گفت: نکته مهم این است که تمامی داروهای ایرانی استاندارد جهانی را دارند و من هم به داروهای کشور خودمان نمره 17-18 می‌دهم؛ اما امیدوارم که با حمایت‌های لازم دولت، این رتبه در آینده نزدیک ارتقاء یابد.

دکتر براهیمی در ادامه، ضمن تبیین چشم‌انداز مجموعه پارس دارو تا سال 1400 و امید به این­که این شرکت در بین ده الگوی برتر داروسازی کشور قرار بگیرد، ادامه داد: رسالت اصلی ما در زمینه تولید و عرضه فرآورده های دارویی، آرایشی و بهداشتی و مکمل ها در اشکال متنوع، به عنوان حلقه ای از زنجیره تأمین سلامت انسان، خدمت به مشتریان و جامعه، تعهد به کیفیت و مسئولیت اجتماعی ست.

عضو انجمن داروسازان ضمن هشدار نسبت به خطر نقدینگی در صنعت داروسازی کشور، گفت: صنعت داروسازی کشور در سال های گذشته روندی مطلوب در پیش گرفته بود، اما اگر اکنون حمایت نشود، عقبگرد خواهد کرد.

براهیمی با عنوان این مطلب که ارتقای کیفیت داروهای تولید داخل نیازمند هزینه است، افزود: پس از برجام، مشکلات شرکت های دارویی تا حدی تعدیل شد، اما با روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، شاهد اثراتی در ارتباط با شبکه‌های بانکی هستیم و راهی سخت برای رفع موانع پیشآروی داریم.

دکتر براهیمی در پایان این نشست و در پاسخ به اینکه شرکت‌هایی همچون پارس‌دارو که محل کارخانه در سطح شهر است، چه تمهیداتی در زمینه پساب‌های دارویی در نظر گرفته،‌ گفت: در همین راستا ما یکی از بهترین سیستم‌های تسویه پساب را داریم و نخستین شرکت دارویی کشور هستیم که با نصب سنسورها و کنترل آن به صورت آنلاین به سیستم کنترل محیط زیست متصل شده ایم، و شما می‌توانید در سایت محیط زیست وضعیت کنترل پساب‌ پارس دارو را در هر لحظه مشاهده کنید.

پایان پیام

انتخاب هلدینگ پیشرو: داروپخش

سومین دوره جشنواره هلدینگ ‌های برتر و شرکت‌ های کارآمد اقتصادی برگزار شد

تندیس نقره ای برای اوزان و چهار گواهینامه برای شرکت های TPICO

از شرکت اوزان و چهار شرکت دیگر گروه دارویی تامین در روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان تقدیر شد

حاضر، غایب، اعلام رتبه بندی شرکت های برتر

فهرست پانصد غول اقتصاد ايران با آمار فروش و سود از طرف سازمان مدیریت صنعتی اعلام شد

درخشش کلرپارس در پانزدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی

پانزدهمین جشنواره تولید ملی- افتخار ملی برگزار و شرکت کلرپارس به عنوان تولید کننده برتر ملی انتخاب شد

دو پروژه جدید تماد

دو پروژه جدید در شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) به بهره‌برداری رسید

دستاوردی تازه؛ تولید آموکسی سیلین بدون حلال آلی

شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران با این دستاورد ارزشمند، موفق به کسب جایزه پژوهش برتر شد

مهر تایید NACI برای شرکت شیمی دارویی داروپخش

شرکت شیمی دارویی داروپخش از گروه دارویی تامین TPICO گواهینامه ایزو دریافت کرد

کلرپارس برای دهمین سال متوالی، واحد نمونه صادرات شد

بیست و سومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی برگزار شد و کلرپارس واحد نمونه صادرات استان شناخته شد

دو دستاورد مهم برای شرکت شیمی دارویی داروپخش

تایید صلاحیت شرکت دانش بنیان و اخذ گواهینامه جی ام پی، از اخبار دستاوردهای شرکت شیمی دارویی داروپخش است

داروسازی دانا مقام نخست مسابقات فوتسال TPICO را کسب کرد

سومین دوره منظم مسابقات ورزشی فوتسال در گروه دارویی تامین برگزار شد و نفرات برتر خود را شناخت

کسب گواهی معتبر توسط اکسیر

شرکت داروسازی اکسیر موفق به دریافت گواهی Satisfactory level Of Complianceشد

کسب گواهی معتبر توسط اکسیر

شرکت داروسازی اکسیر موفق به دریافت گواهی Satisfactory level Of Complianceشد

اخذ گواهینامه GMP توسط داروسازی اکسیر

شرکت داروسازی اکسیر موفق به اخذ گواهینامه معتبر خط تولید لئوفیلیزه ( هورمون رشد) شد

موفقیت شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران

صلاحیت شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران برای تبدیل به شرکت دانش بنیان مورد تایید قرار گرفت